Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesna kosmetologia medyczna
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne usuwanie cellulitu
25 września, 2019

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, aby włosy nie wyrastały z powrotem za szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe efekty. Wszystko to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy powtarzać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje na równi słabe natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice wyższość nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

http://www.depilacja-torun.pl/