Medycyna estetyczna zabiegi Toruń
Medycyna estetyczna
11 września, 2019
Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Rodzaje depilacji laserowej
25 września, 2019

Nowoczesna kosmetologia medyczna

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale też formują figurę, eliminują tłuszcz, cellulit, niechciane owłosienie oraz promują medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą ciągle ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, nowoczesne techniki powodują, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka dodatnio wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów oraz pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody z reguły wymagają pracy specjalistycznych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność oraz zwalniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także wygładzają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki głównie przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są odporne na aktywność fizyczną oraz opracowane diety. Nowoczesna technologia pomogła sporządzić metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, przez co zdecydowanie prościej jest je odessać lub przetransportować do wątroby, skąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają również dodatkowe pozytywne efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny i rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie wykonanych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją też sposoby wykorzystujące laser lub iniekcję. Z reguły te zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą widoczne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz efektywniejsze zastosowania, dzięki postępowi oraz co raz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na odmienne części ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. W wyniku tego część zabiegów drugoplanowo wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy użyciu nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, żeby unosiły oraz trzymały odpowiednie partie skóry.