Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne usuwanie cellulitu
25 września, 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku
Depilacja woskiem
24 października, 2019

Mezoterapia – wszystko o zabiegu

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, często mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest zabiegiem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i kobietom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybciej się starzeje. Wstrzykiwane składniki zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim bio-rewitalizacji i jest oparta na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty poprawy kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metodyki w wstrzykiwaniu danych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hialuronowy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca z dolegliwościami. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to zależy od początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, leku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długi czas. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest dość złożonym procesem, który ma trzy etapy. Przytrafiają się przypadki, gdy porost włosów jest wstrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się też pytanie, kiedy wypadanie jest normalne, a kiedy należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to klarownej odpowiedzi. W teorii utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest sprawą zwykłą, a więc leczenie stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć to problem? Metodyki leczenie jest mnóstwo, od preparatów do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo skomplikowany, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie żelu znieczulającego zależnie czy osoba, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są minimalnie wyczuwalne, jednak pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg niesympatyczny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia specjalista na wcześniejszej konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.