Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Skuteczne usuwanie owłosienia – Depilacja laserem medycznym
4 września, 2019

Liposukcja bez operacji

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, którego zadaniem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by przeszły w stan płynny i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w przeciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma również pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tłuszcz. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które później są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry w miejscu, gdzie były wkłuwane igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.