Endermologia LPG- skuteczne usuwanie cellulitu

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Rodzaje depilacji laserowej
25 września, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia – wszystko o zabiegu
24 października, 2019

Endermologia LPG- skuteczne usuwanie cellulitu

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg kosmetyczny, mający na celu wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie pożywienie z niewielką zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy również regularna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, by nie przeciążać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.