Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia – wszystko o zabiegu
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal niesłabnącym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat stosowana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk musi być zaledwie odrobinę podgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się szybkim ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą za krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem należy koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, by w czasie depilacji ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po depilacji szczególnie istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

Depilacja Toruń cennik